Announcement

Collapse
No announcement yet.

انجمن تخصصی کافه ساحل help

Collapse

به قسمت راهنما خوش آمدید. اطلاعات مربوط به ساختار انجمن و نحوه کار آن در این بخش قابل دستیابی می باشند. می توانید از منوی سمت راست جهت انتخاب موضوع استفاده کنید و یا مشکل خود را در کادر جستجو وارد نمائید و پاسخ مرتبط را بیابید.

مفهوم انجمن ، موضوعات و پست ها

انجمن اینترنتی چیست ؟

انجمن اینترنتی وب سایتی است که در آن اعضاء بصورت آنلاین یا آفلاین به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مختلف می پردازند. کاربران در انجمن عضو می شوند و از آن برای سوال پرسیدن یا حل مشکلات دیگران یا به اشتراک گذاری دانش و تجربه استفاده می کنند. هر انجمن از قسمت های مختلفی مثل گروه ها، موضوعات و پست های ارسالی تشکیل می شود که کاربران سوالات خود را در گروه و موضوع مرتبط مطرح می کنند.

ساختار انجمن چگونه است ؟

ساختار انجمن کافه ساحل بگونه ای است که هر کاربر بتواند سوال یا موضوع مد نظر خود را در محل مناسب مطرح کند و پاسخ مناسب را دریافت کند. گروه به یک طبقه بندی کلی گفته می شود. مثل گروه کامپیوتر یا الکترونیک. هر گروه خود به چند شاخه تقسیم بندی می شود که در برگیرنده مطالب خاصی هستند. مثل شاخه نرم افزار در گروه کامپیوتر. در هر شاخه موضوعات گوناگونی مطرح می شوند که بصورت تخصصی تر هستند. مثل موضوع سیستم عامل در شاخه نرم افزار در گروه کامپیوتر.پست به مطلبی گفته می شود که یک کاربر در یک موضوع می نویسد و ارسال می کند. مثل پست ارتقاء سیستم عامل . سایر کاربران می توانند پست ارسال شده را مشاهده کنند و به آن پاسخ دهند یا فقط آنرا مطالعه کنند.

لیست گروه ها و شاخه ها در صفحه اول انجمن قابل مشاهده است که آمار تعداد موضوعات و پست های ارسالی در هر گروه نیز نشان داده می شود. جدید ترین پست ارسال شده و نام کاربر ارسال کننده نیز قابل مشاهده است.

طریقه استفاده از انجمن چگونه است ؟

لیست گروه ها در صفحه اول انجمن قابل مشاهده است. وقتی روی نام یک گروه کلیک کنید وارد آن گروه می شوید و لیست موضوعات را می توانید مشاهده کنید. با انتخاب هر موضوع می توانید سوال و جواب های کاربران را مشاهده نمائید و یا به سوال مطرح شده پاسخ دهید.

حال اگر سوالی جدید دارید که نتوانستید پاسخ آنرا در بین موضوعات مطرح شده قبلی پیدا کنید ، روی دکمه + ایجاد موضوع جدید کلیک کنید.

طریقه نمایش مطالب قبلی به این صورت است که جدید ترین مطلب که کاربران ارسال کرده اند در ابتدا نمایش داده می شود.اما انتخاب در دست شماست. بعنوان مثال می توانید طوری انتخاب نمائید تا موضوعی که بیشترین پست ارسالی را دارد در ابتدا ظاهر شود. برای انجام اینکار از گزینه فیلتر در بالای لیست استفاده کنید. گزینه فیلتر به شما اجازه می دهد تا مطالب را بر طبق خواست خودتان مرتب سازی نمائید.

نمایش چند موضوع در یک صفحه

اگر دو موضوع مختلف را بخواهید بطور همزمان در یک صفحه مشاهده نمائید ، یک دکمه با نام "صفحه" ظاهر می شود که می توانید شماره صفحه را در آن مشاهده نمائید. در این حالت لیست موضوعات نیز به دو صفحه تقسیم می شود. از این روش در سایر صفحات و قسمت های انجمن استفاده شده است .

موضوعات داغ چه موضوعاتی هستند ؟

موضوعات داغ آندسته از موضوعاتی هستند که به تشخیص مدیران انجمن یا ناظران مهم و برجسته تشخیص داده شده اند. این موضوعات همیشه در بالای لیست قرار میگیرند. چه پست جدیدی در آنها ارسال شده باشد و یا ارسال نشده باشد. هدف از اینکار اینست که مطالب و موضوعات مهم همیشه در دید و توجه و دسترس کاربران باشند.

چگونه می توان مطالب را مطالعه نمود ؟

برای مطالعه مطالب مرتبط با یک موضوع روی نام آن کلیک کنید . هر پست ارسالی یا توسط یک کاربر انجمن نوشته شده است و یا توسط یک میهمان. هر موضوع توسط یک کاربر ایجاد می شود که نام کاربر ایجاد کننده در جلوی نام موضوع قابل مشاهده است.

اگر تمایل دارید تا به سوال یا مطلب مطرح شده در یک موضوع پاسخ دهید ، از دو راه می شود اینکار را انجام داد.
1- روی گزینه ارسال پاسخ کلیک کنید
2- در زیر آخرین پست ارسالی ، پاسخ خود را بنویسید و گزینه ارسال پاسخ را کلیک نمائید.
اگر نتوانستید گزینه "ارسال پاسخ" را پیدا نمائید ، این بدین معنی است که یا شما وارد سیستم نشده اید ، یا مجوز جوابدهی به آن موضوع را ندارید و یا اینکه آن موضوع بسته شده است.

همچنین برای اینکه مطلب اصلی که تمایل دارید به آن پاسخ دهید نیز در پاسخ شما ظاهر شود ، گزینه "پاسخ به این مطلب" را انتخاب نمائید و پس از ظاهر شدن پنجره مربوطه ، پاسخ خود را بنویسید. همچنین اگر بخواهید در پاسخ خود به چندین پست یا مطلب دیگر استناد کنید ، گزینه پاسخ به این مطلب را انتخاب نمائید.

مشخصات اعضاء انجمن را چگونه می توان مشاهده کرد ؟

روی نام کاربر مورد نظر کلیک کنید تا به صفحه پروفایل وی بروید. طلاعات مربوط به هر کاربر در صفحه پروفایل آن کاربر قابل مشاهده است .

نوار راهنما چیست ؟

نوار راهنما در بالای هر صفحه لینک هایی دارد که برای کمک به شما استفاده می شوند. آدرس صفحه ای که در آن هستید در بالای صفحه سمت راست قابل مشاهده است و می توانید با استفاده از آن به بخش های دیگر نیز بروید. برای ورود به انجمن از گزینه ورود در بالای صفحه سمت چپ استفاده کنید.

آیا ظاهر انجمن را می توان تغییر داد ؟

ظاهر انجمن را با استفاده از دکمه قالب انجمن می توان تغییر داد. اما اینکار زمانی قابل انجام است که دکمه قالب انجمن در پائین صفحه وجود داشته باشد.

در حال پردازش ... لطفا صبر نمائید
X